NADH – teaduslikult tõestatud anti-age toime

NADH – teaduslikult tõestatud anti-age toime

Inimesed soovivad, et vanemaks saades nende elukvaliteet oleks sellegipoolest kõrge ning vananemine toimuks võimalikult aeglases tempos. Et inimene oleks nii vaimselt kui füüsiliselt võimeline sooritama vajalikke ülesandeid. 

Termin “anti-aging” oli loodud selleks, et täita meie ühiskonna soovi vähendada vananemise mõju. Peamine küsimus on järgmine: kas on olemas aine, mis suudab rakke hoida pikemat aega elus? Vastus on, jah. Selleks on ATP (adenosiintrifosfaat) molekul, mis nö salvestab energiat. Kui ATP tase langeb alla teatud kriitilise läve, rakk sureb. Mida rohkem ATP-d rakul on, seda paremini saab see toimida ja seda kauem see elab.

Seega on otsustav küsimus: kas saame tõsta raku ATP taset? Vastus on: jah, kasutades NADH. Seda tõestasid ka uuringud Grazi ülikoolis (University of Graz)(1), kui isoleeritud südamerakud olid inkubeeritud NADH-ga ning mille järel täheldati ATP kontsentratsiooni suurenemist. Nendel rakkudel on parem elujõulisus ja pikem eluiga. 

Mis on NADH?

NADH = nikotiinamiidadeniindinukleotiid + vesinik. See kemikaal esineb kehas loomulikul kujul ja mängib rolli keemilises protsessis, mis toodab energiat. NADH-d kasutatakse vaimse selguse, erksuse, keskendumisvõime ja mälu parandamiseks; samuti Alzheimeri tõve ja dementsuse korral. Tänu oma rollile energiatootmises kasutatakse NADH-d ka füüsilise soorituse parandamiseks ja kroonilise väsimussündroomi korral.

Millist toodet valida?

Kõige populaarsem toode on Prof. George Birkmayeri NADH Rapid just oma kiire toime tõttu. Rapid tooteliini puhul on tegemist keele alla asetatava tabletiga, seetõttu on mõju kiirem kui NADH Constant või NADH Vision kasutamisel. Pikemaajaline kõrgem energiatase on täheldatav 3–4 nädalat pärast regulaarset tarbimist.

Professor George Birkmayer oli esimene ja ainus, kellel õnnestus NADH tabletivormis stabiliseerida ja muuta see inimorganismile biosaadavaks. See tähendab, et tootel säilib toime terve pakendil märgitud aja vältel, mida teiste tootjate puhul ei saa garnteerida.

Viited :

 1. Pelzmann B, Hallström S, Schaffer P
  Lang P,Nadlinger K, Birkmayer GD, Vrecke
  C.Reibnegger G and Koidl B.’NADH-
  supplementation decreased pinacidil-primed
  1(ATP) in ventricular cardiomyocytes by
  increasing intracellular ATP Brit. J. Pharm. 2003
  139, 749-754.

Nu Wellness ikoon