Prof. George Birkmayer NADH

Mis on NADH?

NADH, tuntud ka kui koensüüm 1, on aktiveeritud kandjamolekul, mis osaleb rakus elektronide ülekandmisel. NADH on bioloogiline vesinikukandja, mis toodab rakus hapniku abil energiat.

Organismi biomolekuli NADH koostises olev vesinik reageerib hapnikuga, mida leidub igas elusrakus. Selle juures eralduv energia salvestatakse adenosiintrifosfaati (ATP). Rakk vajab ATP-d kõigi optimaalseks talitluseks vajalike koostisosade tootmiseks. Nende hulgas on ka rakutuuma, mitokondrite – raku jõujaamade – ja rakumembraanide koostisosad. Mida rohkem on rakus ATP-d, seda paremini see talitleb ja seda kauem elab.

Seega pikendab NADH rakkude, kudede ja elundite eluiga ning muudab need elujõulisemaks. Eriti tähtsad on nn rakkude jõujaamad ehk mitokondrid, mis juhivad rakkude jagunemist ja osalevad kahjustatud rakkude parandamises. Kui mitokondrid on vigased, siis rakud surevad.

Professor George Birkmayeri väljatöötatud NADH toidulisand on olnud kasutuses alates 1995. aastast (EU).

Tootevalik

Teadusuuringud

NADH (koensüüm 1) toime inimese organismile avastas Austria teadlane professor George Birkmayer, MD, PhD.

Ta oli esimene ja ainus, kellel õnnestus NADH tabletivormis stabiliseerida ja muuta see inimorganismile biosaadavaks. Oma NADH-d sisaldavale toidulisandile on ta saanud üle 50 patendi ja teda peetakse rahvusvaheliselt NADH alal parimaks asjatundjaks. Tema NADH-d sisaldava toidulisandi toimet on tõendanud arvukad teadusuuringud.

Haridus

Professor meditsiinidoktor keemiadoktor George D. Birkmayeril (sündinud 1941. aastal Viinis) on doktorikraad nii biokeemia kui ka meditsiini erialal. Aastal 1988 sai ta Müncheni ülikooli rakubioloogia kaasprofessoriks ja Grazi ülikooli (Austria) meditsiinilise keemia kaasprofessoriks.

Ta on avaldanud üle 150 teadusartikli ning tal on Beijingi, Guangzhou, Xi’Ani ülikoolide, Cornelli ülikooli (New York) ja Ameerika toitumiskolledži külalisprofessorina lai rahvusvaheline haare. Ta peab kõikjal maailmas loenguid oma teadustöödest onkoloogia, neuroloogia ja vananemisvastase meditsiini alal. Aastal 1999 kutsuti teda Ameerika meditsiini arendamise akadeemiasse (American Academy for the Advancement of Medicine) Denham Harmani aastaloengut pidama. Aastal 1981 sai ta New Yorgi Teaduste Akadeemia liikmeks ning 2010. aastal rahvusvahelise sihtmärkravi akadeemia (International Academy for Targeted Therapy) aupresidendiks.